Administration Staff


Director / VP - Branch Operations ……………………………..Tessie G. Miralles


Dean of College ……………………………......    Ryan Dale Elnar


Assistant Dean of College  ……………………………...... Eduard L. Pulvera


QMS Assistant Manager …......…………..........  Alex C. Taguenca, Jr.


Chief Registrar ……………………….…....  Riza P. Muyco


Records Supervisor ….........……...........  Jason Reyes


Head Guidance Center ………………........ Jerson Jaylord Alejandro


Guidance Facilitator ………………...........  Mary Ellen Aldaya


Psychometrician ………………….............  Jerson Jaylord Alejandro


Chief Librarian …………………………...... Jenniffer L. Ramos


Librarian ………………………….............  Leoreina Lou E. Sanchez


Librarian ………………………….............  Alliene Thamie Del Rosario


Head, Student Accounts Office ……….... Milagros D. Chicote


Analyst I , Student Accounts Office ….... Lorenz Deloy


Chief Cashier …………………….............. Angellin P. Basan


Teller ………………………………............  Grace A. Fernando


Teller ………………………………............  Elvie D. Gonzaga


Technician, Audio Visual …………........  Edgar C. Logatiman


School Nurse ………………………..........  May Jamero


School Dentist ……………………...........  Ma. Demetria D. Lasquite, DMD


School Physician ………………........…..  Ma. Imelda C. Rosales, M.D.


ICT - CLB Custodian/Web/Network Admin …….......  Shane Ryan A. Diaz


Maintenance Assistant ……………........  Romeo G. Ayoc, Jr.


Coordinator Maintenance  …………….... Leo S. Quijano


Driver/Messenger ………………….........  Russell M. Tampus


Canteen In-charge ………………….......  Katherine Cyril Prieto

 

Head, Office of Students  and Alumni Affairs ……………  Lalaine Madanlo


Coordinator, Research and Publication Center ………………… Maria Christine Joy Anter


Coordinator, Community Extension Center ……………….  Jonathan Arendain


Sports Coordinator …………....  Melchizedek John Bañas


Coordinator Security .............. Ricardo D. Devibar


Coordinator Janitorial ............ Chris Bernales



Academic Support



Program Head - BSED ………………………................. Melanie Pecision


Program Head - Business Administration ............... Eva Marie Sam


Program Head - Special Sciences………................. Claire Lynn Culajara


Program Head - BEED ………………………................ Ana Mae Monteza


Program Head - Criminology ....…………................ Hipolito B. Quillip, Jr.


Program Head - DTP ……….............. Cyvil Dave T. Dasargo


Program Head - BPE ………................ Dan Ian G. Broa


Program Head - Accounting Education ….............. Jeaneth Tormis


Program Head - Tourism Management ........... Camille Zal-ivy A. Syano


Program Head - BSNED/ Principal ................... Jacqueline S. Salapuddin


Program Head - Social Sciences ................... Viola P. Buenaventura


Program Head - Languages ................... Khareen  Culajara